POSDRU/161/2.1/G/138033, Creșterea oportunităților de ocupabilitate prin practică de succes (PRACT-IT)

A projekt kivitelezője a Babeș–Bolyai Tudományegyetem, a Cluj IT Egyesület partnerségében. A projekt általános célkitűzése az alapképzési szakokon lévő hallgatók képességeinek fejlesztése és tehetségének kibontakoztatása, annak érdekében, hogy minél esélyesebbek legyenek fenntartható módon és sikeresen bekapcsolódni a munkaerőpiac vérkeringésébe.

A hazai oktatási rendszerben részt vevő 450 egyetemi hallgató képezi a célcsoportot, akik szakmai tanácsadásban részesülnek, és részt fognak venni a tájékoztató jellegű tevékenységeken, munkaüléseken. A tájékoztató jellegű tevékenységek és a szakmai tanácsadás mellett a résztvevő hallgatók támogatásban részesülnek a szakgyakorlat elvégzéséért is.

A célcsoport kiválasztására 2015 januárjában kerül sor.

Január első felében a kiválasztással és a beiratkozási feltételekkel kapcsolatos újabb részletekkel jelentkezünk.

Dr. Adrian Petrușel egyetemi tanár, a matematika és informatika szakterületek koordinátora
Dr. Mihaela Drăgan egyetemi tanár, a közgazdaság-tudományok szakterület koordinátora
Kelemen András, a Cluj IT Cluster ügyvezető igazgatója, koordinátor
Dr. Anca Andreica egyetemi docens, projektmenedzser