BBTE ösztöndíj – Pályázati felhívás tanári pályára készülő matematika és informatikai matematika szakos hallgatóknak

A Babeș–Bolyai Tudományegyetem pályázatot hirdet tanári pályára készülő matematika és informatikai matematika szakos hallgatóknak.

A pályázat keretében elnyerhető ösztöndíj 50.000 forintnak megfelelő lej/hó (összevonható bármilyen más, román állami ösztöndíjjal). Az ösztöndíj folyósításának időtartama: 10 hónap/tanév. A megpályázható helyek száma: 25 (matematika és informatikai matematika), 15 (fizika).

Jelentkezési feltételek:

1. az ösztöndíjban részesült hallgatónak vállalnia kell, hogy az egyetem elvégzése után tanítani fog magyar nyelven;
  2. a pedagógiai modul felvétele kötelező;
  3. az ösztöndíjprogram keretén belül szervezett kiegészítő képzéseken való részvétel kötelező (a 2017–2018-as egyetemi tanév képzései: kommunikáció, információs technológiák felhasználása az oktatásban)
  4. az ösztöndíjas hallgatónak vállalnia kell, hogy a vizsgákon megfelelően teljesít (beleértve a pedagógiai modulhoz tartozó vizsgákat is);
  5. az ösztöndíjas hallgató vállalja, hogy a program keretében igény esetén foglalkozik iskolásokkal (felkészítők, feladatmegoldó körök, kísérletek stb.);
  6. jelentkezési határidő: az idén felvételizőknek: 2017. július 28., felsőbb éveseknek: 2017. július 28. (2017. június 12-től lehet online pályázni.)

Jelentkezés hallgatóknakJelentkezés felvételizőknek

A pályázathoz szükséges adatok:

1. a 2017–2018-as egyetemi tanévben I. éves hallgatók esetében:
    • az érettségi vizsga átlaga;
    • az érettségin matematikából kapott jegy;
    • a középiskolai versenyeredmények (amennyiben vannak).
  2. a 2017–2018-as egyetemi tanévben II. vagy III. éves hallgatók esetében:
    • a befejezett félévek tanulmányi átlaga;
    • a pedagógiai modul keretében letett vizsgák eredményei;
    • versenyeredmények (a középiskolai eredmények is), konferenciarészvétel vagy egyéb tudományos tevékenység igazolása.

Eredményhirdetés: 2017. augusztus 10.

Fellebbezések online benyújtására az eredményhirdetéstől számított 48 órán belül van lehetőség az andrasz@math.ubbcluj.ro (matematika és informatikai matematika) vagy a jferenc@phys.ubbcluj.ro e-mail címen. A beérkezett fellebbezéseket egyetemi szintű bizottság bírálja el.

Egyetemi szintű pályázati koordinációs csapat: dr. Markó Bálint egyetemi docens, rektorhelyettes, dr. Ilyés Magda és Réti Tamás.

Kari szintű szakkoordinátorok: dr. András Szilárd-Károly egyetemi docens (Matematika és Informatika Kar), dr. Járai-Szabó Ferenc egyetemi docens (Fizika Kar)

Támogató: Pallas Athéné Domus Concordiae Alapítvány