Oktatási videók készítése a Mathematicumban

Tevékenységeink során végzett kísérletek, mikrokutatások, valamint a ciprusi Le-Math projekt programjai alapján úgy gondoltuk, hogy bizonyos matematikai tartalmak esetén hasznos lenne olyan oktatási videókat készíteni, amelyek az adott témákban tartott kíváncsiságvezérelt tevékenységek kiindulópontja, segédeszköze lenne. Ebből kiindulva 2014 nyarán 9 témában 20 oktatási videót készítettünk.

A filmek létrehozásában részt vettek a Babeș–Bolyai Tudományegyetem matematika és informatikai-matematika szakos hallgatói (II. és III. évfolyam), valamint a didaktika mesterin tanuló hallgatók is. Így összesen 31 személy vállalt részt valamilyen módon (szereplő, rendező, megfigyelő vagy műszaki munkatárs) a filmek létrejöttében. A filmek előkészítése és néhány lehetséges felhasználási mód vizsgálata egyben a Kocsis Zsuzsánna magiszteri dolgozata is volt.

Az oktatási videók előkészítését, elkészítését, a kellékek beszerzését a SimpleX Egyesület támogatta. A kivitelezett tevékenységek ugyanakkor a MASCIL-projekt (Mathematics and Science for Life) keretében zajlottak.

A filmek megtekinthetők a SimpleX YouTube csatornáján.

dr. András Szilárd egyetemi docens
a SimpleX Egyesület elnöke, a MASCIL projekt romániai koordinátora