Lista studenților care au primit bursă specială pentru activitatea ştiinţifică în anul universitar 2017-2018

Domeniul Matematică

1. Orzan AlexandruExtinderi ale noţiunii de funcţie fracţionar-afină în analiza multivocă, coordonator prof. dr. Nicolae Popovici

Domeniul Informatică

1. Nistor Sergiu CosminDetectarea automată a reacţiei umane, coordonator lect. dr. Adrian Sergiu Darabant.
  2. Briciu AnamariaDezvoltarea de resurse lingvistice şi aplicaţii pentru analiza automată a emoţiilor în texte în limba română, coordonator lect. dr. Mihaiela Lupea.
  3. Marc Casian-NicolaeMetode noi bazate pe învăţare automată pentru determinarea anomaliilor cromozomiale ale cariotipului uman, coordonator prof. dr. Gabriela Czibula.
  4. Rusu Cosmin-IonuţVariaţiuni de optimizare a reţelelor neuronale convoluţionale pentru dispozitive mobile, coordonator prof. dr. Gabriela Czibula.

Beneficiarii burselor speciale sunt rugaţi să completeze contractele şi să le depună la Secretariatul facultăţii până luni, 20.11.2017, ora 12:00. Acestea trebuiesc semnate atât de către studenţi cât şi de către coordonatori.

Contract pentru atribuirea burselor speciale