Képek a jósikafalvi tehetségtáborból – 2016. február 25–28.

belesi-tabor-2016A Babeş–Bolyai Tudományegyetem Magyar Matematika és Informatika Intézete és a Farkas Gyula Egyesület a Matematikáért és Informatikáért 2016. február 25. és 28. között matematika-informatika tehetségtábort szervezett a Kolozs megyei Jósikafalván.

Elhangzott előadások:

• Csató Lehel: Bevezető a gépi tanulásba, módszerek, eredmények, kihívások
  • Cseke Botond: Valószínűségi algoritmusok – valószínűségi modellezés I.
  • Csató Lehel: InfoMat versenyfeladat és környezet bemutatása
  • Cseke Botond: Valószínűségi algoritmusok – Grafikus modellek, Bayes-inferencia, alkalmazások
  • Kabán Ata: Véletlen-vetítések és azok alkalmazásai a modern informatikában I.
  • Bócsi Botond: Kihívások a gépi tanulás alkalmazása során: skálázás és skálázhatóság
  • Kabán Ata: Véletlen-vetítések és azok alkalmazásai a modern informatikában II.
  • Minier Zsolt: A Viola-Jones algoritmus
  • Róth Ágoston: Geometriailag folytonos, interpoláló háromszögfoltok előállítása energiafunkcionálok optimalizálásával

A táborban készült felvételek:

Csató Lehel fényképei
Libál András fényképei