Invitație la Sesiunea Națională de Comunicări Științifice Studențești de Matematică, organizată de Facultatea de Matematică a Universității „Al. I. Cuza”, Iași

Facultatea de Matematică a Universității „Al. I. Cuza” din Iași organizează în zilele de 5 și 6 iulie 2019 Sesiunea Națională de Comunicări Științifice Studențești de Matematică, eveniment aflat la ediția a 6-a.

Invitaţia de a participa se adresează în principal studenţilor (din toate ciclurile de studiu) din ţară de la Facultăţile de Matematică, Informatică şi cu profil tehnic interesaţi să aprofundeze studiul Matematicii şi să colaboreze cu alţi studenţi cu interese comune.

Sesiunea intenţionează să reunească comunicări din domeniile matematicii pure şi aplicate.

Organizatori sunt în măsura să acorde sprijin financiar pentru un număr limitat de participanți, pentru cheltuielile de cazare și masă la Iași.

Studenții care doresc să participe și să prezinte colegilor participanți preocupările lor matematice se pot înscrie pe pagina web http://www.math.uaic.ro/~sncssm/ până pe 18 iunie 2019.