Informaţii privind forma de finanţare, returnarea taxelor şi achitarea diferenţelor la taxa de şcolarizare pentru studenţii glisaţi de la o specializare la alta

Studenţii Facultăţii de Matematică şi Informatică sunt rugaţi să îşi verifice forma de finanţare afişată pe listele cu componenţă grupelor. Forma de finanţare afişată este valabilă pentru anul universitar 2016/2017.

Studenţii care şi-au achitat taxa de şcolarizare şi au fost glisaţi la buget pot să îşi depună cerere pentru restituirea taxei de şcolarizare achitate în perioada 4 – 13 octombrie 2016. Cererea va fi însoţită de chitanţa în original cu care s-a achitat taxa de şcolarizare.

Studenţii anului I care au de achitat diferenţă la taxa de şcolarizare prin trecerea la o altă specializare, o pot face în perioada 4-13 octombrie 2016 între orele 10:00-12:00, de luni pana vineri.