Încasarea taxelor pentru examenele restante din sesiunea de vară, mai-iunie 2020

Încasarea taxelor pentru examenele restante din sesiunea de vară (inclusiv studenţii aflaţi în prelungire de şcolaritate) va avea loc în următoarele perioade:

• 11 mai – 21 mai 2020 – pentru studenții din ANII TERMINALI în aplicația AcademicInfo
  • 11 mai – 3 iunie 2020 – pentru studenții din ANII NETERMINALI în aplicația AcademicInfo

Modalităţi de plată:

• on line pe platforma UBB AcademicInfo (secțiunea taxe);
  • numerar la casieria facultăţii;
  • card bancar la casieria facultăţi.

Încasarea taxelor pentru examenele din sesiunea suplimentară de restanţe pentru anii terminali

Modalităţi de plată:

1. on line pe platforma UBB AcademicInfo (secțiunea taxe);
  2. numerar la casieria facultăţii;
  3. card bancar la casieria facultăţi.

În atenţia studenţilor:

• anului III şi studenţii în prelungire de şcolaritate de la toate specializările nivel licenţă şi
  • anului II şi studenţii în prelungire de şcolaritate de la toate specializările nivel master

Sesiunea suplimentară de restanţe se desfășoară în perioada 18 iunie 2020 – 21 iunie 2020 (maxim 20 credite nepromovate şi contractate prin contractul de studiu în anul universitar 2019/2020). Depunerea cererii pentru sesiunea suplimentara de restante se face in 15 – 16 iunie 2020, prin e-mail, conform Hotărârii Consiliului Facultăţii nr. 721/28.04.2020.

Procedura este după cum urmează:

• Depunerea cererii cu examenele restante pentru sesiunea suplimentara de restante prin email; Verificarea cererii de secretara specializării si comunicarea de către aceasta că sunt îndeplinite condițiile impuse, respectiv că nu depășiți 20 de credite și nu aveți alte discipline restante, după care achitați examenele on-line pe platforma UBB AcademicInfo (secțiunea taxe) până în data de 17 iunie 2020, orele 12.00.
  • În data de 17 iunie 2020, după orele 18,00 va fi afișată planificarea sesiunii suplimentare de restanțe.