In atenţia studenţilor care nu au promovat proba scrisă a examenului de licenţă (Evaluarea cunoştinţelor fundamentale şi de specialitate)

Studenţii înscriși la sesiunea de finalizare a studiilor de licenţă iunie 2016 ce nu au promovat proba scrisă a examenului de licenţă (Evaluarea cunoştinţelor fundamentale şi de specialitate) se pot prezenta la a doua probă a examenului de licenţă (Prezentarea şi susţinerea lucrării de licenţă). O probă a examenului de licenţă se consideră promovată, dacă media finală a acesteia este minimum 5,00. Examenul de licenţă se consideră promovat dacă probele componente sunt susţinute şi promovate, iar media examenului este de cel puţin 6,00. Comisia de examen poate recunoaşte notele la probe susţinute în sesiuni anterioare la UBB. Decizia de recunoaştere se realizează pe baza unei cereri depuse de candidat în momentul înscrierii pentru examenul de finalizare a studiilor.