În atenția studenților care doresc să își susțină lucrarea de licență/disertație în una dintre sesiunile iulie/septembrie 2017

Atragem atenția studenților din anii terminali asupra necesității promovării disciplinei

• Elaborarea lucrării de licență,

respectiv

• Finalizarea lucrării de disertaţie.

În caz contrar, această disciplina din planul de învăţământ va fi considerată restanță, atrăgând după sine imposibilitatea prezentării studenților la examenele de licență, respectiv disertație, organizate în oricare dintre cele două sesiuni ale anului 2017: iulie sau septembrie.

Pentru promovarea acestei discipline este obligatoriu ca studentul să aibă un cadru didactic supervizor și să îi prezinte acestuia cel puţin un rezumat sau o schiţă extinsă a lucrării, pentru a putea obține o notă de trecere.

Nepromovarea acestei discipline în sesiunile semestrului 6 (sau respectiv 4) conduce automat la amânarea posibilităţii de încheiere a studiilor cu un an şi intrarea în prelungire de şcolaritate, cu taxele aferente acestei situaţii.