In atenția studenților care au depus cereri de reînmatriculare

Toate cererile de reînmatriculare precum și deciziile aferente de echivalare a disciplinelor depuse de către studenți au fost avizate favorabil. In perioada 16-19 septembrie 2022, studenții își vor achita taxa de reînmatriculare la casieria facultății. Studenții vor achita, odată cu taxa de reînmatriculare, eventualul debit restant din anii universitari anteriori în care au urmat programele de studii în cadrul UBB. Studenții care au solicitat reînmatriculare nu achită taxa de școlarizare, ci doar taxele aferente disciplinelor contractate. Contractele de studiu cu disciplinele contractate se completeaza in Academic Info in perioada 20-23 septembrie 2022, iar contractul de studii universitare se trimite prin email la secretara specializarii.

Taxele aferente disciplinelor contractate se vor achita în două transe:

1. Cele aferente semestrului I, se vor achita până la data de 5 decembrie 2022;
  2. Cele aferente semestrului II, se vor achita până la data de 5 mai 2023.