Hallgatók elszállásolása az egyetemi bentlakásokban szociális és egészségügyi kritériumok alapján – 2014–2015-ös egyetemi tanév

Azok a hallgatók, akik szociális és egészségügyi állapotuk révén bentlakást igényelnek, a szükséges iratokat 2014. szeptember 2. és 5. között, valamint szeptember 8-án adhatják le, naponta 09:00 és 12:00 óra között a Matematika és Informatika Kar titkárságán.

A szociális követelményeknek az a hallgató felel meg, aki tandíjmentes helyen tanul, és akinek családjában az egy főre jutó májusi, júniusi és júliusi nettó átlagjövedelem nem haladja meg az országos minimálbér összegét (636 lej májusban és júniusban, illetve 670 lej júliusban). A leadandó dossziéba a 9-es számú Mellékletben felsorolt dokumentumok szükségesek.

Az egészségügyi követelményeknek az a hallgató felel meg, aki az 558/1998-as Kormányhatározat 2-es számú melléklet, 8. cikk, c) pontjában felsorolt betegségek valamelyikében szenved.

A dossziéba mellékelni kell a szakorvos által kibocsátott orvosi igazolást. Ezt az okiratot az az egészségügyi hivatal állítja ki, ahol a hallgató nyilvántartásban szerepel, és az egyetemi orvosi rendelő orvosa írja alá és bélyegzi le.

A hallgató által bemutatott orvosi igazoláson szerepelnie kell a betegségkategóriák szerinti diagnózis besorolásának, az alábbiak szerint: TBC, cukorbetegség, rosszindulatú betegségek, felszívódási zavar szindróma,  krónikus veseelégtelenség, zöldhályog, súlyos rövidlátás, immunológiai megbetegedések, HIV-fertőzés (AIDS), asztma, epilepszia, örökölt szívbetegség, krónikus hepatitisz, spondilitisz ankilopoetika, akut ízületi gyulladás.

Típuskérvény és nyilatkozat