Hai la Olimpiadă! Programul Centrului de performanţă în matematică

Hai la olimpiada!

UPDATE 02.02.2016: Datorită suprapunerii unor date anunţate iniţial cu diverse concursuri studenţeşti şi olimpiade de profil, unele date în care au loc pregătiri la matematică în cadrul programului Hai la Olimpiadă! au fost modificate. Din acest motiv, rugăm elevii participanţi în cadrul programului să consulte orarul actualizat al întâlnirilor disponibil mai jos. De asemenea, sălile în care au loc pregătirile în datele de 6 şi 13 februarie se modifică astfel:

• 6 februarie, sala A313 (clasa a V-a şi respectiv a IX-a), sala A321 (clasa a VI-a şi respectiv a X-a), sala A322 (clasa a VII-a si respectiv a XI-a), sala A323 (clasa a VIII-a şi respectiv a XII-a). Aceste săli sunt localizate în clădirea Facultăţii de Drept (str. Universităţii colţ cu str. Avram Iancu);
  • 13 februarie: sala Popoviciu (clasa a V-a şi respectiv a IX-a), sala Ionescu (clasa a VI-a şi respectiv a X-a), sala Călugăreanu (clasa a VII-a şi respectiv a XI-a), sala Rado (clasa a VIII-a şi respectiv a XII-a). Aceste săli sunt localizate în clădirea centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr. 1.

Activităţile din cadrul Centrului de performanţă în matematică în prima jumătate a anului 2016 vor avea lor în sălile din clădirea centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr. 1, după următorul orar:

• clasa a V-a, sala Bogrea, între orele 10-12;
  • clasa a VI-a, sala Goanga, între orele 10-12;
  • clasa a VII-a, sala Blaga, între orele 10-12;
  • clasa a VIII-a, sala Rado, între orele 10-12;
  • clasa a IX-a, sala Bogrea, între orele 12-14;
  • clasa a X-a, sala Goanga, între orele 12-14;
  • clasa a XI-a, sala Blaga, între orele 12-14;
  • clasa a XII-a, sala Rado, între orele 12-14;

la datele:

• ianuarie: 16, 23, 30;
  • februarie: 6, 13, 27;
  • martie: 5, 12;
  • aprilie: 2, 14, 15.

Centrul este coordonat de către Departamentul de Matematică al Facultăţii de Matematică şi Informatică de la Universitatea Babeş-Bolyai, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Cluj.
Persoana de contact: prof. univ. dr. Dorel Duca, e-mail: dduca@math.ubbcluj.ro

fundatia eMAG