Főző Attila digitális pedagógiai előadássorozata a Magyar Matematika és Informatika Intézet koordinálásával (2016–2017-es tanév)

2016. október 29-én és 30-án egész napos interaktív előadássorozat zajlott a Babeș—Bolyai Tudományegyetem főépületének 2/I-es termében a digitális pedagógia néhány aktuális témakörével kapcsolatban:

Október 29., szombat

• A digitális kompetencia értelmezései és fejlesztési lehetőségei (1,5 óra)
  • A technológiai eszközökkel segített oktatás aktuális trendjei (1,5 óra)
  • Tanulás és tanítás a Web 2.0 világában – eszközök és módszerek (gyakorlat) (4 óra)
  • A digitális tananyagok/tartalmak minőségi kritériumai (1 óra)

Október 30., vasárnap

• A mobileszközökkel segített oktatás (m-learning) (gyakorlat) (2 óra)
  • Projektpedagógiai módszerek IKT-eszközökkel (1 óra)
  • Digitális eszközökkel támogatott értékelőeszközök (1 óra)
  • eBiztonság és digitális jólét a pedagógus szemével (1 óra)
  • Nemzetközi projektek (1 óra)

A tevékenységeket dr. Főző Attila, az IVSZ (Informatikai Vállalkozások Szövetségének) oktatási projektkoordinátora, a Europe Code Week magyarországi nagykövete tartotta. Dr. Főző Attila az IVSZ magyarországi és nemzetközi köznevelési, digitális pedagógiai projektjeinek szakmai koordinációjában dolgozik a digitális írástudás fejlesztésének érdekében.

A kurzus interaktív részében webes és mobilos alkalmazások kipróbálására is sor került: Socrative StudentSocrative Teacher, Kahoot!, Augment, Plickers, Munzee, Padlet, Redmenta stb.

A tevékenységsorozat alatt a diákoknak lehetőségük volt online üzemmódban kérdezni (todaysmeet.com segítségével), csoportosan jegyzetelni (szakok szerinti Google-állományokban), illetve a megoldásaikat egymással megosztani a résztvevők számára létrehozott zárt Facebook-csoportban.

Az előadássorozat a Számítógéppel támogatott oktatás tantárgy keretén belül zajlott, amelyet ebben az évben a Magyar Matematika és Informatika Intézet koordinál a Babeș–Bolyai Tudományegyetem magyar tagozatának mindazon hallgatói számára, akik a pedagógiai modult is felvették. A tevékenységeken a BBTE több karáról vettek részt az oktatók is. Összességében egy nagyon érdekes, ötletgazdag és gondolatébresztő tevékenységsorozat volt.

Dr. András Szilárd intézetvezető
Magyar Matematika és Informatika Intézet

digitalis_pedagogia_fozo_attila_bbte5digitalis_pedagogia_fozo_attila_bbte4digitalis_pedagogia_fozo_attila_bbte3digitalis_pedagogia_fozo_attila_bbte2digitalis_pedagogia_fozo_attila_bbte1