Facultatea de Matematică şi Informatică prezentă la Cluj Innovation Days 2021

Pe această cale, am dori să vă lansăm invitația de participare la activitățile ce se vor desfășura pe parcursul celor 3 zile în cadrul conferinței Cluj Innovation Days, in perioada 19 - 21 mai, 2021.

Cluj Innovation Days va reuni, în cele peste 25 de sesiuni, un număr de aproximativ 100 de speakeri, experți în domeniile în care activează, la nivel național și european. Din partea facultatii noastre vor participa ca si panelisti Conf. dr. Camelia Chira si Conf. dr. Mihai Suciu.

Din partea Comisiei Europene, va participa doamna Comisar Mariya Gabriel, responsabilă de implementarea programului Horizon Europe, programul cel mai important al actualei perioade de programe si care va sprijini transformarea profunda a economiei si societății europene.

Cluj Innovation Days se va desfășura în mediul online, prin intermediul platformei HOPIN, participarea fiind gratuită.

Înregistrările se realizează AICI.