Facultatea de Matematică şi Informatică anunţă lansarea primului program de studiu nivel licenţă de Informatică cu limba de predare germană.

Programul de studiu Informatică cu limba de predare germană are alocate un număr total de 60 de locuri, (15 locuri bugetate şi 45 de locuri cu taxă). Programul este susţinut de un consorţiu de firme de renume constituit din Porsche AG, MHP Consulting Romania SRL şi EBS Romania SA.

Concursul de admitere la această specializare va avea loc în luna iulie, înscrierile desfăşurându-se între 14-18 iulie 2014, iar proba scrisă a concursului de admitere având loc în data 19 iulie 2014.

Pentru detalii suplimentare privind Admiterea 2014 accesaţi secţiunea Admitere nivel licenţă a site-ului Facultăţii de Matematică şi Informatică.