European Satellite Navigation Competition 2015

Agenția Spațiala Română (ROSA) organizează marți, 12 mai 2015, începând cu ora 18:00 in Amfiteatrul 41 din cadrul Facultăţii de Electronica, Telecomunicații si Tehnologia Informației a Universităţii Tehnice Cluj-Napoca un eveniment de promovare a competiției de idei – European Satellite Navigation Competition 2015.

Competiția se adresează persoanelor, întreprinderilor sau instituțiilor ce au un produs, serviciu sau afacere bazata pe sisteme de radionavigație prin satelit (GNSS). Beneficiind anual de premii cu o valoare totală de aproximativ 1 milion de Euro sub formă de bani, posibilitate de incubare, consultanţă în brevetare, business coaching, publicitate, acces la experţi tehnici s.a.m.d., competiţia ESNC este sprijinită de o reţea de peste 240 de experţi din industrie sau cercetare ce este implicată în evaluarea propunerilor.

Mai multe detalii despre competiţie sunt disponibile la: www.esnc.eu

Contact:
Vlad-Gabriel OLTEANU