Etapele procesului de înscriere la Admiterea la facultate 2017, nivel licenţă

Înscrierile la Facultatea de Matematică şi Informatică se desfăşoară în clădirea centrală a Universităţii Babeş-Bolyai, str. M. Kogălniceanu, nr. 1, et. 1.

1. Completaţi formularul de pre-înscriere on-line la adresa https://academicinfo.ubbcluj.ro/admitere/
    Listaţi-l, semnaţi-l şi apoi puneţi-l în dosarul cu acte.
    În cazul în care nu aveţi acest formular mergeţi în sala RADÓ FERENC (sala 126, etajul 1) în vederea completării acestui formular.
  2. Achitaţi Taxa de procesare de 30 RON şi Taxa de înscriere de 170 RON la secretariatul (sala 143, etajul 1) sau decanatul facultăţii (sala 145, etajul 1) şi primiţi un număr de ordine.
  3. Dacă aţi achitat taxa la decanat mergeţi în sala N. IORGA (sala 151, etaj 1) pentru depunerea dosarului cu acte  şi completarea listei de opţiuni. Dacă aţi achitat taxa la secretariatul facultăţii mergeţi în sala T. POPOVICIU (sala 142, etaj 1) pentru depunerea dosarului cu acte şi completarea listei de opţiuni.
  4. Dacă solicitaţi înscrierea la Modulul Pedagogic I mergeţi în sala F. CHAMAUX (sala 138, etaj 1) pentru a obţine informaţii legate de procedura de înscriere şi actele necesare.