Első díjat szereztek a Techsylvania Hackathonon a Matematika és Informatika Kar II. éves hallgatói

A Kolozsvár 2015 – Európa Ifjúsági Fővárosa éves programsorozatának kiemelkedő eseményére került sor 2015. június 6. és 9. között. A Techsylvania keretében zajlott a Techsylvania Hackathon programozói verseny, amelynek során a részt vevő csapatoknak 24 óra állott rendelkezésére, hogy a legújabb technológiákat felhasználva elképzeljenek és elkészítsenek egy applikációt.

A versenyen 130 fejlesztő és 29 csapat vett részt. A verseny első helyezettje az AROBS-csapat volt, amelynek tagjai a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Matematika és Informatika Karának II. éves hallgatói: Kádár Tamás-Csaba, Kedves Nándor és Kolumbán Álmos. A csapathoz tartozott még Szilágyi Levente is, az AROBS cég tehetséges fejlesztője.

arobs17a

Kádár Tamás-Csaba, Kedves Nándor, Szilágyi Levente és Kolumbán Álmos

Az értékes nyeremények mellett a nyertes csapat lehetőséget kapott arra is, hogy egy isztambuli startup-konferencia keretében bemutassa a kifejlesztett alkalmazást, és befektetőket keressen annak publikálására.

First Aid Kit elnevezésű alkalmazás célja segíteni az elsősegélynyújtást a rászoruló embereknek, amíg a mentők kiérkeznek. A telefonra készült applikáció rövid és érthető leckékkel szolgál, amelyekkel életeket menthetünk különböző vészhelyzetekben, nagyobb hangsúly fektetve a szívleállásra és a szívmasszázs alkalmazására. Egy okosórát felhasználva (pl. Pebble, Garmin) lehetőségünk nyílik segítséget hívni és szívmasszázst alkalmazni egyszerre. Az applikáció elindítása után az óra folyamatos rezgésekkel és/vagy hangjelzéssel jelzi a ritmust, amellyel az áldozat mellkasát kell nyomni, valamint hosszabb rezgésekkel és/vagy hangjelzéssel jelzi a levegő befújását. Közben az óra jelet küld a hozzá kapcsolt telefonnak, amely automatikusan felhívja a segélyhívószámot és önmagát kihangosítja.

Gratulálunk a nyerteseknek!

2015-ös Hackathon további ötletei