Deschiderea festivă a anului universitar 2019-2020

Deschiderea festivă a anului universitar 2019-2020 la nivel de Universitate va fi marcată, luni 30 septembrie 2019, de Marşul Aniversar de Centenar al studenţilor şi al cadrelor didactice din toate facultățile universității.

Facultatea de Matematică și Informatică are onoarea de a deschide coloana de participanți la marș. Invităm studenții și cadrele didactice să ni se alăture în acest eveniment unic și emoționant din viața academică clujeană.

Astfel, din fața clădirii centrale a UBB (de la mesele organizate aici, pe facultăți) se preia eșarfa și stegulețul centenar (între 10.30-11.20), după care ne deplasam în fața clădirii Auditorium Maximum, acolo unde este locul facultății noastre în cadrul coloanei UBB (a se vedea și desenul atașat).

La ora 11.30 marșul va începe și vom străbate str. M. Kogălniceanu, Piața Ștefan cel Mare, str. Eroilor, cu punctul final Piața Unirii, acolo unde va fi un moment special organizat împreună cu Primăria Cluj-Napoca.

Vă așteptăm și vă dorim tuturor un an universitar 2019-2020 cu succese și împliniri!

Decanatul Facultății de Matematică și Informatică