Regulamentele şi calendarul alegerilor în structurile şi funcţiile de conducere din Facultatea de Matematică şi Informatică ianuarie-martie 2016

Regulament alegeri departamente 2016.pdf
Regulament alegeri consiliu 2016.pdf
Regulament alegeri membri senat 2016.pdf

Calendarul alegerilor în structurile şi funcţiile de conducere din Facultatea de Matematică şi Informatică ianuarie-martie 2016

aprobat ȋn şedinţa Consiliului facultăţii din data de 8 decembrie 2015

1. Depunerea candidaturilor pentru consiliile departamentului şi pentru funcţia de director de departament: la decanatele facultăţilor, până la 12 ianuarie 2016.
  2. Alegerea membrilor Consiliului departamentului şi a directorului de departament: 14 ianuarie 2016, orele 9-17.
  3. Depunerea candidaturilor pentru Consiliul facultăţii şi pentru Senatul universităţii: la decanatele facultăţilor, până la 12 ianuarie 2016.
  4. Alegerea membrilor Consiliului facultăţii şi a reprezentanţilor facultăţii în Senatul universităţii: 21 ianuarie 2016, orele 9-17.

Reprezentarea departamentelor şi a liniilor de studiu în Consiliul facultăţii şi în Senatul universităţii

Consiliul facultăţii: 29 persoane din care: 21 de cadre didactice şi 8 studenţi.

Reprezentarea departamentelor în Consiliul facultăţii:

• Departamentul de Informatică: 9*
  • Departamentul de Matematică: 7*
  • Departamentul de Matematică şi Informatică al liniei maghiare: 5

* Din cele 16 locuri ale liniei române, un loc (de la DM sau DI) se alocă pentru reprezentantul colectivului de cadre didactice al liniei germane.

Reprezentare Senat: 6 cadre didactice şi 1 student.

Reprezentarea departamentelor în Senat:

• Departamentul de Informatică: 3*
  • Departamentul de Matematică: 2*
  • Departamentul de Matematică şi Informatică al liniei maghiare: 1

* Din cele 5 locuri ale liniei române, un loc (de la DM sau DI) se alocă pentru reprezentantul colectivului de cadre didactice al liniei germane.