A BBTE matematika szakterülete a QS World University Rankings by Subject – 2014 egyetemi rangsorolás listáján is

Matematica

A Quacquarelli Symonds (QS) brit cég által elvégzett, szakok szerinti nemzetközi egyetemi rangsorolás alapján a kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem – MATEMATIKA képzése révén –, a 251–300. helyre került.

A 2014-es QS World University Rankings by Subject (QS – szakok szerinti nemzetközi egyetemi rangsorolás) közel 3000 egyetemet vizsgált, amelyből 689 felsőoktatási intézmény került fel a világranglistára.

A matematika szakterület mellett, a Babeş–Bolyai Tudományegyetem a modern nyelvtudományi képzés rangsorában a 301–400. helyen szerepel.

Itt újra megemlítjük az egyetem matematika szakterületén 2013 novemberében elért sikert: a BBTE matematikai képzése az Academic Ranking of World Universities in Mathematics – 2013 egyetemi rangsorolás sanghaji listáján a 101–150. helyen szerepelt a világ felsőoktatási intézményei között.