Az Országos Tudományos Diákköri Tanács Arany Kitűző kitüntetésben részesítette dr. Soós Annát

OTDT-2015-soos-anna1OTDT-2015-soos-annaA felsőoktatási tehetséggondozás 2015. évi legnagyobb rendezvénysorozatának, a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferenciának ünnepi záróülését tartotta az Országos Tudományos Diákköri Tanács a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében, 2015. november 19-én.

A rendezvényen a legkiemelkedőbb eredményeket elérő 47 fiatal diáktudós, illetve a tudományos diákköri tevékenységet elkötelezetten és eredményesen támogató 54 oktató, kutató munkáját kitüntetéssel ismerte el az OTDT.

Az ünnepi záróülés keretében az Országos Tudományos Diákköri Tanács Arany Kitűző kitüntetésben részesítette dr. Soós Annát, a BBTE rektorhelyettesét és a Magyar Matematika és Informatika Intézet oktatóját az OTDK Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciójának megszervezéséért.

Pro Scientia Aranyéremben részesült Deritei Dávid fizikus, a BBTE végzett hallgatója. A Pro Scientia Aranyérmeket Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke adta át.