Az alapképzési felvételi vizsga 2019. július 24-én közzétett eredményei

• A megszerzett (tandíjmentes vagy tandíjas) hely elfogadásának visszaigazolása 2019. július 25-én és 26-án, csütörtökön és pénteken 9:00 és 16:00 óra között lehetséges a Babeş–Bolyai Tudományegyetem főépületének Nicolae Iorga előadótermében. A helyek visszaigazolásával kapcsolatos tudnivalók a Felvételi szabályzat 1-es számú Mellékletében olvashatóak.
  • Az első visszaigazolási fordulót követően az egyes szakok minimális bejutási átlaga csökkenhet. Figyelembe véve az előző évek tapasztalatait, a Matematika és Informatika Karon versenyben maradt, a beiratkozáskor több szakot is megjelölő jelentkezők lényegesen közelebb kerülhetnek legelső opciójukhoz.
  • Azok a várólistán szereplő jelentkezők, akiknek az eredeti érettségi oklevele NEM került be dossziéba, de továbbra is versenyben szeretnének maradni, az I. visszaigazolási fordulóban egy kérvényt kell leadjanak a Felvételi Bizottságnak egy felszabaduló tandíjas hely elfoglalása érdekében. Amennyiben a várólistán szereplő jelentkezők nem adják le a kérvényt, kiesnek a versenyből.
  • A Felvételi szabályzat értelmében (4. cikk) a jelentkezők bejutási átlaga csak abban az esetben került kiszámításra, ha az írásbeli felvételin legalább 5,00-öst (öt) kaptak (azon jelentkezők esetében, akik ezt a vizsgát választották, és akik nem használták fel a BBTE Matek-Infó versenyen szerzett jegyet).
Tagozat Tandíjmentes szakok Tandíjas szakok
Román nyelvű képzés Matematika Matematika
Informatika Informatika
Magyar nyelvű képzés Matematika Matematika
Informatika Informatika
Angol nyelvű képzés Informatika Informatika
Német nyelvű képzés Informatika Informatika
Egyéb helyek
Informatikai matematika – angol nyelven, nem-EU állampolgárok
Informatika – angol nyelven, nem-EU állampolgárok
Matematika (román, vidéki végzettek, tandíjmentes)
Informatikai-matematika (román, vidéki végzettek, tandíjmentes)
Informatika (román ny, roma nemz. jelentkezők)

Bejutási átlag szerinti általános lista
Igazolványszám szerinti általános lista
Várólistán lévő jelentkezők
Kiesett jelentkezők
A bejutott jelentkezők megoszlására vonatkozó statisztikák

Megjegyzés: A Babeș–Bolyai Tudományegyetem Felvételi Bizottsága jóváhagyta a meghirdetett helyekre vonatkozó alábbi módisításokat:

1. A román tannyelvű matematika szaktól (vidéki végzettek) egy hely átkerült a román tannyelvű informatikai-matematika szakhoz (vidéki végzettek).
  2. A román tannyelvű informatika szaktól (tandíjas) két hely átkerült a román tannyelvű informatika szakhoz (roma nemzetiségű jelentkezők).