Anunt locuri disponibile septembrie 2019, nivel licenta

In urma retragerilor unor candidati declarati admisi in sesiunea iulie 2019, de la afisarea rezultatelor finale ale concursului de admitere pana in prezent s-au eliberat urmatoarele locuri:

Specializarea Numar locuri taxa
Matematica informatica romana 4
Matematica informatica engleza 3
Matematica maghiara 7
Matematica informatica maghiara 1
Informatica romana 1
Informatica engleza 2
Informatica maghiara 1

Candidatii care doresc sa ocupe unul din locurile de la specializarile de mai sus, sunt rugati sa depuna o cerere in acest sens, precizand ordinea preferintelor, la Secretariatul facultatii, in zilele de 6, 9 septembrie 2019 intre orele 9.00 – 12.00.

Conform Regulamentului de admitere al facultatii, candidatii eligibili sa depuna aceasta cerere sunt cei care indeplinesc cumulativ urmatoarele conditii:

• Au media de admitere si nota de la proba scrisa cel putin 5.00
  • Nu au fost declarati admisi la o alta specializare in cadrul facultatii
  • Nu si-au retras dosarul de concurs de la facultate

Cererile vor fi solutionate in ordinea descrescatoare a mediilor, iar rezultatele vor fi afisate in data de 10 septembrie 2019 pe site-ul facultatii.

Pentru candidatii declarati admisi pe aceste locuri cu taxa, prima rata a taxei de scolarizare se achita la Casieria Facultatii, in data 11 septembrie 2019, intre orele 9.00 – 12.00 sau prin Ordin de plată, Mandat poştal sau Internet Banking în contul deschis la BN Trezoreria Cluj, cont numărul:

RO35TREZ21620F330500XXXX
Cod Fiscal 4305849
Cu precizarea:
UBB-FMI
Nume prenume candidat
Taxă de scolarizare FMI specializarea …
(se precizeaza denumirea specializarii)

In cazul in care se achita taxa de scolarizare prin alta modalitate decat prin Casieria Facultatii se trimite documentul justificativ scanat pe adresa de email math@math.ubbcluj.ro

Cuantumul taxelor:

• Specializarea Informatică – 4.000 RON/an universitar, prima rată : 1000 RON
  • Specializarea Matematică – 3.000 RON/an universitar, prima rată: 750 RON
  • Specializarea Matematică informatică – 3.600 RON/an universitar, prima rată: 900 RON.

In cazul în care candidatul declarat reusit pe locuri cu taxă, doreşte să achite integral taxa de şcolarizare beneficiază de o reducere de 10% din cuantumul taxei de şcolarizare.