Anunţ important privind consultațiile în vederea admiterii din data de sâmbătă 22 noiembrie 2014

Datorită numărului mare de elevi interesaţi în a participa la consultațiile oferite pentru pregătirea admiterii la Facultatea de Matematica şi Informatică şi în dorinţa unei mai bune interacţiuni cu elevii participanţi, anunţăm că realizarea consultaţiilor se va extinde din una în două săli. Astfel programul pentru sâmbătă 22 noiembrie 2014 este modificat după cum urmează:

Ora Sala Cadrul didactic Tematica
9-10:30 sala 6/II (sala Călugăreanu) Lect. dr. Şerban Camelia 1. Subprograme definite de utilizator
1.1. Proceduri şi funcţii (declarare şi apel; parametri formali şi parametri efectivi; parametri transmişi prin valoare, parametri transmişi prin referinţă; variabile globale şi variabile locale, domeniu de vizibilitate)
1.2. Proiectarea modulară a rezolvării unei probleme
2. Recursivitate
2.1. Prezentare generală
2.2. Proceduri şi funcţii recursive
9-10:30 Amfiteatrul Victor Marian Asist. dr. Molnar Arthur 3. Subprograme predefinite
3.1. Subprograme. Mecanisme de transfer prin intermediul parametrilor
3.2. Proceduri şi funcţii predefinite
4. Fişiere text
4.1. Fişiere text. Tipuri de acces
4.2. Proceduri şi funcţii predefinite pentru fișiere text
10:30-12 Amfiteatrul Victor Marian Lect. dr. Şerban Camelia 1. Subprograme definite de utilizator
1.2. Proiectarea modulară a rezolvării unei probleme
2. Recursivitate
2.1. Prezentare generală
2.2. Proceduri şi funcţii recursive
10:30-12 sala 6/II (sala Călugăreanu) Asist. dr. Molnar Arthur 3. Subprograme predefinite
3.1. Subprograme. Mecanisme de transfer prin intermediul parametrilor
3.2. Proceduri şi funcţii predefinite
4. Fişiere text
4.1. Fişiere text. Tipuri de acces
4.2. Proceduri şi funcţii predefinite pentru fișiere text
12-13:30 sala 6/II (sala Călugăreanu) Lect. dr. Văcăreţu Daniel Geometrie: Probleme de coliniaritate
12-13:30 Amfiteatrul Victor Marian Simion Breaz Algebră: Determinanţi
13:30-15 sala 6/II (sala Călugăreanu) Simion Breaz Algebră: Determinanţi
13:30-15 Amfiteatrul Victor Marian Lect. dr. Văcăreţu Daniel Geometrie: Probleme de coliniaritate