András Szilárd: Geometria feladatok. Szögek mértékének kiszámítása segédszerkesztések segítségével. Státus Kiadó, Csíkszereda, 2017.

Ebben a könyvben, mint az alcíme is mutatja, olyan geometria feladatok vannak, amelyek elemi, szintetikus (trigonometriát, analitikus eszközöket mellőző) megoldása segédszerkesztést igényel.

A feladatok elemi megoldása hozzáférhető IX. osztályos diákok számára is, de ugyanakkor a feladatok kitűnő alkalmat nyújtanak a heurisztikus gondolatmenetek, a megoldási stratégiák, a számítógéppel támogatott kísérletezések gyakorlására és tanítására.

Éppen ezért a könyv hasznos lehet középiskolás diákoknak a geometriai ismereteik elmélyítésében, a versenyekre való felkészülésben, de hasznos lehet matematikatanároknak, egyetemi hallgatóknak egyaránt.

A könyv megjelenését a BBTE Magyar Matematika és Informatika Intézete támogatta.