Accederea în Colegiul Studențesc de Performanță Academică al UBB 2018

Colegiul Studenţesc de Performanţă Academică este o structură din cadrul UBB, care reuneşte cei mai buni studenţi ai universităţii, recrutaţi din toate facultăţile UBB şi care beneficiază, pe durata unui an universitar, de anumite facilităţi oferite de Universitate, în contul unor activităţi ştiinţifice şi culturale de excepţie, în care trebuie să se implice. Colegiul, care reflectă structura multiculturală a UBB, îi reuneşte pe cei mai performanţi studenţi din UBB, din rândurile cărora se vor recruta, în viitor, cercetătorii şi cadrele didactice universitare.

Înscrierea pentru accederea în Colegiul Studenţesc de Performanţă Academică (CSPA) are loc în perioada 07.08.2018 – 17.09.2018, dosarele de accedere trimițându-se online, în format electronic, scanate, la adresa de e-mail teofana.nicoara@ubbcluj.ro.

Studenţii interesaţi sunt invitaţi să consulte documentele ataşate.

Calendar admitere CSPA 2018.pdf
Formular de inscriere CSPA 2018.pdf