Kolozsváron kerül megszervezésre a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Fizika, Földtudományok és Matematika Szekciója

FiFoMa2015_Kolozsvar_webbanner

Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) történetében elsőként, 2015-ben a Fizika, Földtudományok és Matematika, azaz a FiFöMa Szekció Magyarország határain kívül kerül megszervezésre, Kolozsváron, 2015. április 15. és 18. között. A rendezvény szakmai szervezője a Babeş–Bolyai Tudományegyetem, szakmai társszervező a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, szervező a Kolozsvári Magyar Diákszövetség.

A Kolozsváron megszervezésre kerülő FiFöMa konferencia nemcsak szakmai kihívás az erdélyi diákok és tanárok számára, hanem egyben lehetőség is szakmai és személyes kapcsolatok bővítésére, valamint a magyarországi felsőoktatás terén zajló tehetséggondozásba való bekapcsolódásra.

További információk:

2015. január 27-én sajtótájékoztatóra került sor a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen. A sajtótájékoztatón a rendezvényt és a szervezési részleteket dr. Horváth Ákos, a budapesti Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) FiFöMa Szekció Szakmai Bizottságának elnöke, dr. Járai-Szabó Ferenc adjunktus, a helyi ügyvezetés titkára, dr. Soós Anna rektorhelyettes, ügyvezető elnök, dr. Tonk Márton egyetemi tanár, valamint Rés Konrád-Gergely KMDSZ-elnök ismertette.

Szabó Henrietta fotói

fifoma-2015-3fifoma-2015-4fifoma-2015-2