A XV. Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia eredményei

I. díj

• Kolumbán József: Nemlokális kezdeti feltétellel rendelkező elsőrendű differenciálegyenlet-rendszerek megoldásainak stabilitása (OTDK-ra javasolva)
  • Nagy Tímea: Általánosított fixponttételek és alkalmazásaik stabilitási problémákra (OTDK-ra javasolva)

• Takács Petra-Renáta, Kisfaludi-Bak Zsombor: A Gauss-függvény és alkalmazásai

• Simon Levente: Gráfok fraktáldimenziójának vizsgálata
  • Vas Orsolya: Miért ne? A Poisson-modell alkalmazásai és megjelenése a mindennapokban

Informatika 1. – Módszerek, kísérletek, szimulációk

I. díj

• Szőcs Barna: D.A.C. – Draw and Calc – The Intuitive Calculator (OTDK-ra javasolva)
  • Varga Levente: Szívritmus-szinkronizálás mikrokontrolleres rendszerrel (OTDK-ra javasolva)

• Zölde Attila: Granuláris anyagok szimulációja pentamer részecskemodellel

• Deák Anna: Kereskedelmi tanácsadás adattárház-technika felhasználásával

Informatika 2. – Számítástechnikai termékek, alkalmazások

I. díj

• Sándor Hunor, Szabó Tamás: Androidos okosház felügyelő és vezérlő (OTDK-ra javasolva)

II. díj

• Kelemen-Fehér Dénes-Bálint, Kintzel Klaudia: Tower: 3D grafikai megoldások iOS- és Android-platformokon
  • Magyari Beáta, Kiss Botond: Virtuális valóság keretrendszer (OTDK-ra javasolva)

• Károly Réka-Andrea: Vasúti forgalom monitorizálása
  • Dicséretben részesült Dávid László: Hangban kódolt információ felhasználása beléptetőrendszerek esetén c. dolgozata.

Gratulálunk a nyerteseknek!