A Matematika és Informatika Kar Kari Tanácsának Határozata a végzős évfolyamok számára szervezett kiegészítő vizsgaidőszakról

A Babeş–Bolyai Tudományegyetem hallgatóinak (alapképzés és magiszteri képzés) szakmai tevékenységére vonatkozó szabályzata 28. cikke értelmében, valamint az Európai Kreditátviteli Rendszer (ECTS) alapján a Matematika és Informatika Kar Végrehajtó Bizottságának 2016. május 10-én megtartott ülésén határozat született egy kiegészítő pótvizsgaidőszak megszervezéséről a végzős évfolyamok számára, amelyre a záróvizsgára/ magiszteri vizsgára való beiratkozást megelőzően kerül sor. A Végrehajtó Bizottság jóváhagyta az alábbi határozat elküldését a Kari Tanács részére, elemzés és elfogadás végett:

A kiegészítő vizsgaidőszakot azoknak a végzős hallgatóknak hirdetjük meg, akik szeretnének beiratkozni a 2016. június–júliusában sorra kerülő záróvizsgára, és akiknek előző félévekből (beleértve a végzős évfolyam pótvizsga-időszakát is) elmaradt vizsgáik vannak, de a hozzájuk rendelt összkreditszám nem haladja meg a 20-at. Mivel a kiegészítő vizsgaidőszak csak egyszeri vizsgalehetőséget biztosít a hallgatóknak, a vizsgákra való jelentkezés előfeltétele a vizsgadíj befizetése, amelynek értéke az illető tantárgyi vizsgához rendelt összeg 50%-a (egységes díjszabás/ kredit).

Fontos kritérium, hogy a kiegészítő vizsgaidőszakban esedékes tantárgyaknak szerepelniük kell a hallgató által aláírt folyó évi tanulmányi szerződésben, és az érintett hallgatóknak – beleértve a tanulmányaik idejét meghosszabbító hallgatókat is –, teljesíteniük kell a tantárgyi adatlapokon feltüntetett vizsgakövetelményeket. Lévén, hogy egy (a tanulmányok lezárása érdekében megszervezett) kiegészítő pótvizsgaidőszakról van szó, a fenti kategóriába tartozó hallgatóknak valamennyi elmaradt vizsgát le kell tenniük, és az illető vizsgák díját ki kell fizetniük. Mindazon hallgatóknak, akik a fenti feltételek ellenőrzését követően részt szeretnének venni a kiegészítő pótvizsgaidőszakon, az alábbi időpontok figyelembevételével egy kérvényt kell benyújtaniuk, amelyben megjelölik a tantárgyat, a félévet, a kreditszám/ tantárgyat.

A vizsgaidőszak ütemezése

• a III. évfolyam, az Információmérnöki szak – IV. évfolyam, valamint minden alapképzési szak esetében a tanulmányaik idejét meghosszabbító hallgatók, és
  • a II. évfolyam, valamint minden magiszteri szak esetében a tanulmányaik idejét meghosszabbító hallgatók.
  • A kérvények leadása és a kiegészítő vizsgaidőszak díjának befizetése: 2016. június 10. és 2016. június 13., 09:00 és 12:00 óra között, a Kar titkárságán
  • Kiegészítő vizsgaidőszak (akiknek az elmaradt kreditpontszáma nem több mint 20): 2016. június 14. – 2016. június 18.

Kiegészítő vizsgaidőszak kérvényezése 2016