A Matematika és Informatika Kar csapatának sikeres szereplése a nyolcadjára megszervezett South Eastern European Mathematical Olympiad for University Students (SEEMOUS 2014) versenyen

SEEMOUS 2014

A BBTE Matematika és Informatika Karának hallgatóiból álló csapatban ezüstérmet szerzett Horea Mureşan (Informatika – román tagozat) és Andrei Balaci (Informatikai-matematika – román tagozat), bronzéremmel tüntették ki Kajántó Sándort (Informatikai-matematika – magyar tagozat).

A SEEMOUS 2014 versenyre 2014. március 5. és 9. között került sor Jászvásáron  a Délkelet-európai Matematikai Társaság szervezésében, a Jászvásári Gheorghe Asachi Műszaki Egyetem és a Román Matematikatudományok Társaságának támogatásával, amelyre 27 európai és ázsiai egyetemről érkeztek a versenyzők.

A BBTE csapatában a következő hallgatók vettek részt: Andrei Balaci, Liviu Boscu, Kajántó Sándor, Horea Mureşan, akiket dr. Tiberiu Trif egyetemi docens (Matematika Intézet) készített fel a versenyre.

Őszintén gratulálunk!

Horea Muresan SEEMOUS 2014