A hét tanára a BBTE-n: Szöllősi István adjunktus

Szöllősi IstvánA hét tanára a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen:

Szöllősi István egyetemi adjunktus
Matematika és Informatika Kar
Magyar Matematika és Informatika Intézet
2015. január 19–26.

Szöllősi István kiválasztása a hallgatók körében végzett felmérés eredményeként történt, amelyből kiderült, hogy ő a Magyar Matematika és Informatika Intézet legkedveltebb oktatója.

Szöllősi István népszerűsége több tényezőnek is köszönhető, ezek közül kiemeljük kiváló szakmai felkészültségét, az oktatói tevékenység komolyan vételét, valamint rendkívüli didaktikai képességeit.

Oktatói képességei, tehetsége, valamint az algebra szakterületén való alapos felkészültsége kollégánk didaktikai publikációiban is tükröződik, itt megemlíthetjük a 2014-ben megjelent An Introduction to Linear Algebra című kurzust.

Kiváló oktatói tevékenysége mellett Szőllősi István intenzív és hatékony tudományos kutatómunkájával is kitűnik, amelyet több nemzetközi és belföldi projekt keretében folytat az alábbi területeken: reprezentációelmélet, kombinatorika és számítógépes algebra. Ezeken a szakterületeken kiváló eredményeket ért el, amelyek neves külföldi szaklapokban jelentek meg (pl. Journal of Algebra, Bulletin of the London Mathematical Society, Journal of Pure and Applied Algebra).

Szöllősi István személyiségének varázsát a klasszikus zene iránti szenvedélye is kiegészíti, több zenekarban is hegedűn játszik, többek között a kolozsvári Visszhang Kórus zenekarának másodhegedűse. Kirándulásai és hegymászó túrái arról a szenvedélyről tanúskodnak, amellyel a legmagasabb csúcsokat szeretné meghódítani a természetben is.