A 80 esztendős dr. Kolumbán József akadémikus professzor köszöntése

Kolumban JozsefDr. Kolumbán József emeritus professzor, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja 2015. augusztus 4-én ünnepelte 80. születésnapját. Ebből az alkalomból a BBTE Matematika és Informatika Karának Dékáni Hivatala – a kar valamennyi oktatója és munkatársa nevében –, jó egészséget, sok örömöt kíván a kiváló professzornak, és egyben köszönetét fejezi ki eddigi oktatói pályafutásáért és tudományos munkásságáért, amelyek során ihletforrás és példakép volt számtalan diák- és tanárnemzedéknek.

Isten éltesse sokáig!

Frissítés: 2015. szeptember 16-án,  18:00 órától a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Magyar Matematika és Informatika Intézete, a Kolozsvári Akadémiai Bizottság és a Farkas Gyula Egyesület a Matematikáért és Informatikáért közös ünnepi rendezvény keretében köszöntötte a 80 esztendős Kolumbán József professzort, neves matematikust, az MTA külső tagját.

Köszöntőt mondott dr. Adrian Petrușel, a Matematika és Informatika Kar dékánja, dr. Szenkovits Ferenc, a Magyar Matematika és Informatika Intézet vezetője és a Farkas Gyula Egyesület elnöke, dr. Salat-Zakariás Levente, a Kolozsvári Akadémiai Bizottság elnöke, dr. Nagy László rektorhelyettes, dr. Kása Zoltán, a Sapientia EMTE oktatója, valamint Adorjáni Mária, a Matlap szerkesztője.

Acad. prof. dr. Kolumbán József la 80 de aniAcad. prof. dr. Kolumbán József la 80 de ani